Online-Psychotesty.cz » IQ test

IQ testy

Inteligence, nebo-li IQ představuje v moderní psychologii jednu z nejdůležitějších schopností člověka. Inteligencí lze chápat jako schopnost řešení obtížné a nové situace, schopnost přizpůsobit se a schopnost učit se ze zkušeností. K měření inteligence se používají IQ testy.

Historie měření inteligence

Prvopočátky měření IQ jsou datovány v 2. polovině 19. století. Měření IQ se tehdy netestovalo pomocí testů IQ, ale používalo se měření reakčních časů. Reakční čas znamená rychlost jak reaguje daná osoba na určitý smyslový podnět. Více o historii IQ.

Složky IQ

Inteligence je schopnost řešit úkoly. IQ se dělí na různé složky – matematická inteligence, prostorová orientace, 2D orientace, verbální inteligence, motorická inteligence a paměť. Správný IQ test by měl testovat všechny složky inteligence. O složkách IQ.

Úrovně hodnot IQ

Víte co o lidech vypovídá určitá hodnota IQ? Například, že lidé, kteří mají hodnotu IQ vyšší než 140 mají výborné předpoklady pro tvůrčí činnost a určují ostatním směr poznání. Úrovně hodnot IQ.

IQ test online

Zde pro vás aktualizujeme seznam prověřených a spolehlivých testů IQ online. kvalitní IQ testy.

Porovnejte svoje IQ

Porovnejte svoje IQ

Porovnejte svoje IQ s ostatními lidmi z vašeho okolí. Zjistíte jak si na tom stojíte a jak můžte zlepšit své schopnosti.

Otestuj se